Ostatnio komentowane
POLECAMY
Mikołaj Dereń ze złotem
2019-11-17 18:05

Fani zapasów spod znaku ZLKS Zagłębia Wałbrzych mają kolejne powody do zadowolenia. Nie dalej jak przed kilkoma dniami nasz zawodnik Mikołaj Dereń wywalczył złoty medal w rozegranych w Raciborzu – VIII Mistrzostwach Polski Młodzików.

Na starcie turnieju w Raciborzu stanęło ponad 230 zapaśników z całego kraju, w tym 5-osobowa reprezentacja Zagłębia. Z wałbrzyskiego grona najlepiej, wręcz idealnie zaprezentował się Mikołaj Dereń, który nie miał sobie równych w kategorii 85 kg. Nasz młodzik wygrał cztery walki wliczając w to pojedynek o złoty medal, dzięki czemu zasłużenie sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Pozostali nasi przedstawiciele zajęli dalsze miejsca. Kacper Grondys (41 kg) zajął 9. miejsce, Dominik Przybylski był 18 w kategorii 44 kg, Rafał Lipiński uplasował się na 16. pozycji w wadze 48 kg, a Dawid Pietruszka (57 kg) zakończył zmagania na 19. miejscu.

Wspomnianych powyżej zawodników nie zobaczymy w ciekawie zapowiadającym się XVII Memoriale Bogusława Dąbrowskiego, niezapomnianego zapaśnika Zagłębia Wałbrzych. W Raciborzu jednak rywalizowali młodzicy, podczas gdy w sobotniej imprezie w hali Aqua-Zdroju przy ulicy Ratuszowej wystąpią juniorzy. Jak się dowiedzieliśmy, w turnieju wystartuje ponad 100 zawodników z naszego kraju oraz 30 sportowców z zagranicy. Barw wałbrzyskiego klubu bronić będzie czterech zapaśników: Mateusz Ropiak, Jakub Miś, Mateusz Kaczor oraz Dawid Ferdynus. Dwaj pierwsi z wymienionych to co prawda wciąż juniorzy młodsi, ale trener Michał Jóskowski postanowił sprawdzić ich w konfrontacji ze starszymi rywalami. Warto ponadto dodać, iż patronat nad memoriałem objął prezydent Roman Szełemej, a sama impreza jest jednocześnie Pucharem Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym.